Menu główne

Psy

Suczki

Szczeniaki

Kontakt

Iwona Paszyńska-Wesołowska
BYDGOSZCZ
POLSKA / POLAND
tel: 0 512 33 76 81
e-mail: iwonapaszynska@wp.pl

polski/polish angielski / english

Aktualności
2009-06-28, Beringen, Belgia

Royal Schipperke Club, Specialty Show (CAC)


28 czerwca w Beringen (Belgia) na torze wyścigowym chartów odbyła się wystawa Schipperke organizowana przez najstarszy zarejestrowany klub w Belgii - Koninklijke Kynologische Unie Sint-Hubertus no.1.

Jak co rok wystawa ta zgromadziła czołowych hodowców, wystawców oraz sympatyków rasy z całej Europy. Po raz pierwszy w historii obecni na tej prestiżowej wystawie byli także przedstawiciele z Polski, z Naszej hodowli.

Wystawa rozpoczęła się od oceny klasy baby (3-6 m-cy), w której udział wzięły 2 suczki z naszej hodowli: Ab Nunc SALMA i Ab Nunc SOCRATEA. Obie spisują się znakomicie, gdzie w kraju pochodzenia Rasy zdobywają 2 pierwsze lokaty z ocenami wybitnie obiecującymi - VP, co bardzo dobrze wróży na przyszłość. Po ocenie suczek przychodzi czas na wybór Najlepszego Baby Wystawy. Tytuł ten przypada naszej SALMIE, która w porównaniu okazuje się lepsza od belgijskiego pieska i uzyskuje tytuł Meilleur Baby (Beste Baby).

Zaraz po wyborze Najlepszego Baby na drugim ringu oceniana zostaje klasa pośrednia psów, w której udział bierze Gotard van het Kumtichshof. I tym razem nasz piesek staje się lepszy od konkurencji, z oceną doskonałą wygrywa klasę pośrednią. Po ocenie wszystkich zgłoszonych psów Gotard występuje w porównaniu o tytuł Króla Wystawy - Najlepszego Psa Wystawy, który razem z BOB przypada Ch. Ubu de la Quièvre.

Po ocenie w ringach i BBQ organizowanym dla członków klubu, w wesołych nastrojach i podbudowani wynikami naszych suczek oraz "czarnego wojownika" wracamy do hotelu, a następnego dnia do Polski.

galeria

wyniki

Zdjęcia
P1010959.JPG
P1011049_480.JPG
P1010916_wynik.JPG
Copyright by ...:::Schipperke - AB NUNC:::... szablony